Panevėžio centre atsidaro šiuolaikiška kavinė „Kafenhauz“

16 skirtingų būdų paruošta kava, pietų metu skambanti džiazo muzika, „gyvi“ koncertai, įvairių Pasaulio šalių patiekalai – visa tai rasite „Kafenhauz“ kavinėje-bare.
XIX a. pradžioje, Panevėžyje veikė du „kafenhauzai“. Nors šio žodžio kilmė nėra visiškai aiški ir reikalauja specialaus tyrimo, bet jo esmę panevėžiečiai supranta labai gerai – tai maitinimo ir nakvynės   įstaiga. Kaip teigė „Kafenhauzo“ savininkai, sumanymas tokį pavadinimą naudoti šiandien, sukėlė įvairių diskusijų. Bet, pasak idėjos autorių, pavadinimas yra nematerialaus Panevėžio kultūros paveldo dalis, ir jo vartojimas tik puošia vietos koloritą.

Kavinė įsikūrė pačiame miesto centre, vienoje seniausių senamiesčio, Ukmergės, gatvėje. 80 vietų kavinė-baras tikisi sukurti dinamišką, judrią, pilną smagaus šurmulio atmosferą. Pagrindinis patalpų akcentas – židinys, kurio liepsna pasitinka vos įėjus pro duris. Savininkai mano, kad ugnis suteiks dar daugiau jaukumo šaltuoju metų laiku.

Patyrusių įgarsinimo meistrų sumontuota garso sistema turėtų likti patenktinti tiek ramią muziką, tiek šiuolaikinius ritmus mėgstantys klientai. Pastarieji šeštadieniais galės šėlti iki ryto -  šią savaitės dieną „Kafenhauzas“ planuoja rengti „gyvai“ atliekamus koncertus.

Visas sėdimas vietas buvo stengtasi išdėstyti taip, kad kiekvienas sėdintysis galėtų stebėti TV ekranuose vykstantį veiksmą: penktadieniais DVD formatu bus rodomi muzikiniai koncertai, o sekmadieniais - laidos apie gamtą ir animaciniai filmai, skirti pietaujančioms šeimoms. Taip pat „Kafenhauze“ bus bus rodomos visos svarbiausios sporto transliacijos.

Kavinėje yra nerūkančiųjų zona, kurioje šeimos su mažyliais galės jaustis komfortabiliai. Be to, čia yra sumontuota moderni kondicionavimo sistema, kuri leis mėgautis gaiviu oru ir malonia temperatūra ir žiemą, ir vasarą.

„Kafenhauz“ pavadinimą turėtų įsiminti naktį pramogoms nusiteikę panevėžiečiai ir miesto svečiai: nors kavinės-baro durys oficialiai atviros iki 24 valandos, tačiau baras dirbs iki išeinant paskutiniam klientui, todėl „Kafenhauz“ pretenduoja tapti ilgiausiai dirbančia kavine-baru Panevėžyje.