„Kafenhauz“ puoselėja tradicijas ir stebina šiuolaikinį vartotoją

„Kafenhauz“ – šiandieninei visuomenei gal ir nelabai girdėtas pavadinimas, mena apie praeitį ir senovę.

„Kafenhauz“ – šiandieninei visuomenei gal ir nelabai girdėtas pavadinimas, mena apie praeitį ir senovę. Tokiu pavadinimu XIX amžiuje buvo vadinami maitinimo ir nakvynės namai. Anksčiau Panevėžyje tokie „Kafenhauzai“ veikę net du ir buvę gerai žinomi atvykėliams bei vietiniams gyventojams.

Apie pirmąjį „Kafenhauz“ Lietuvoje žinių galima rasti Vilniaus katedros Kazimiero koplyčiai priklausomuose dokumentuose. Mat nakvynės ir maitinimo namai tuomet priklausydavo bažnyčiai. Antrasis „Kafenhauz“ buvo pastatytas XIX a. viduryje, miesto Laisvės aikštėje. Jame buvo įrengti 7 kambariai, valgomoji salė su biliardu ir svetainė.

Šiandien, brangindami praeities tradicijas ir istorines detales, šeimininkai stengiasi nesumenkinti „Kafenhauz“ vardo, todėl svečius stebina ne tik originaliu interjeru, bet ir patiekalų asortimentu bei gardžia kava. Restorano interjeras pasižymi originaliomis detalėmis, puikiai suderintomis spalvomis, prabanga, susipinančia su jaukumu, pranokstančiais kiekvieno svečio lūkesčius. Šeimininkai teigia, kad pats pavadinimas įpareigojo kurti tokio stiliaus restoraną – galima drąsiai teigti, kad panašios aplinkos nerasime nė viename kitame miesto restorane ar kavinukėje.

„Kafenhauz“ erdvė puikiai išplanuota, kiekvienas stalelis atskirtas originaliomis tvorelėmis, todėl čia gerai jausis ne tik užsukusi pavalgyti šeima, bet ir įsimylėjėlių porelė, ar net vienišiai. 

Paganę akis, galite patogiai įsitaisyti ir pamaloninti skrandį. Restorano virėjas jums pagamins jau seniai mūsų tautoje pamėgtą picą, iškeps šašlyką ar pasiūlys gardžiąją fajitą. Šeimininkai didžiuojasi, kad tik „Kafenhauz“ didžiausias kavos rūšių pasirinkimas visame mieste. Iš daugiau nei 20 skonių įvairovės savo gėrimą, pagal charakterį ir pomėgius, išsirinks net ir pats didžiausias kavos gurmanas.

Restoranas turi net 3 didžiuosius ekranus, todėl laukia koncertų mėgėjų ir sporto aistruolių.